Háromnapos alföldi szakmai tanulmányutunk következő állomása a nyírteleki ISV Zrt. takarmánygyártó üzeme volt. Itt szakmai előadást hallottunk a takarmánygyártás kihívásairól, így érintettük a megfelelő minőségű takarmány alapanyagok beszerzésének nehézségeit, valamint a portfólió bővítésének lehetőségeit.
Hírek
Gazdakörünk 2024. augusztus 12-én a derecskei Bold Agro Kft. gazdaságában üzemlátogatáson vett részt. Csoportunkat dr. Szabó Viktor ügyvezető igazgató, a családi vállalkozás második generációs tulajdonosa fogadta. Előadásában bemutatta a növénytermesztés, a sertéstartás, a gyümölcstermelés és -feldolgozás, valamint a vendéglátás működtetésének főbb pontjait a vállalkozás kezdetétől napjainkig. Az előadás után megtekintettük az almaültetvényt, valamint az almaválogató, hűtő és csomagoló üzemet.
Gazdakörünk kétnapos tanulmányutat szervezett az Őrségbe.
Nagyrákoson a Németh portán betekintettünk a tehéntartás és fejés, valamint a sajtkészítés rejtelmeibe. A gazdaságban Németh Istvánné Baksa Eszter polgármester asszony fogadott és vezetett körbe minket, aki a gazdálkodás mellett már 25 éve vezeti polgármesterként a települést.
Az elnyert pályázat keretében megvalósult programjaink.
Gazdaságlátogatást szerveztünk Abára, a Mercsek és Fiai Agrár Kft.-hez, ahol megtekintettük a növénytermesztési és állattenyésztési ágazatot (sertés), valamint szakmai előadásokat hallottunk a földügyek jogszabályi változásairól, a gazdaságátadás szabályairól, illetve az agrárpolitikai aktualitásokról.
"A precíziós pályázat megvalósításának tapasztalatai" címmel szerveztünk rendezvényt együttműködésben az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával.
A rendezvényen előadást tartott Lantos Gergely, az Agrárminisztérium vezető kormánytanácsosa, a digitális átálláshoz kapcsolódó precíziós fejlesztések végrehajtásának tapasztalatairól.
Ezt követően kerekasztal beszélgetés keretében megvitatásra kerültek a precíziós pályázat gyakorlati megvalósításának eddig elért eredményei és nehézségei.
Gazdakörünk gyárlátogatáson vett részt az Agrova Kft. besztereci üzemében, ahol megismerkedtünk a baktériumtörzsek kiválasztásának és tárolásának, valamint szaporításának folyamatával, majd megtekintettük a lombtrágya előállító részleget is. Az üzemlátogatás után szakmai előadást hallottunk Varga Sándor előadásában a különböző baktériumok működéséről. A tanulmányút a Magyar Falu Program támogatásából valósult meg.
Gazdakörünk harmadik alkalommal vett részt a NAK Szántóföldi napokon a MAGOSZ és a Magyarok Kenyere közös sátrában.
2023. március 31-én és április 1-én kétnapos tanulmányutat szerveztünk a Győr-Moson-Sopron Megyei Ifjú Gazdákkal közösen Mezőhegyesre a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságba. Itt Kovács Norbert Vezérigazgató Úr fogadott minket, aki ismertette a gazdaságot és tevékenységeiket, majd Bónus Krisztián precíziós gazdálkodásért felelős agronómus mutatta be a birtok precíziós gazdálkodását és az agrárdigitalizációs tevékenységét. Ezután a robotizált tehenészetet jártuk végig, végül a napot a Nóniusz és Gidrán tenyészet megtekintésével fejeztük be.
Gazdakörünk 2022. október 14-én közgyűlést tartott, majd szakmai előadásokkal egybekötött ifjú gazda bált szervezett. dr. Cseh Tibor András, a MAGOSZ főtitkára, a földügyekről és egyéb aktuális jogszabályi változásokról, Papp Zsolt György, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára, az új támogatási rendszerről tartott előadást. A bálon a gazdálkodói felajánlásokból tombolasorsolás volt. A felajánlott nyereményeket ezúton is köszönjük a gazdatársaknak! A rendezvényt a Magyar Falu Program támogatta.
Oldalszámozás
- 1. oldal
- Következő oldal